O projekcie

Co to jest Elita Czyta?
Kochając książki i chcąc, aby jak najwięcej osób po nie sięgało, nawet w tak pędzącym świecie jak dziś, postanowiliśmy stworzyć portal: „Elita Czyta”. Chcemy poprzez autorytety, ludzką ciekawość, wzajemną inspiracje i wyzwania, a także naszą społecznościową aktywność, budować chęć czytania, odkrywania i dzielenia się tym, co w książkach najpiękniejsze  i najbardziej wartościowe. Celem projektu jest propagowanie czytelnictwa i promocja legalnej kultury.

Wyszliśmy z założenia, że chętnie sięgamy po książki, które polecają, lubią i cenią osoby dla nas ważne. Zasadniczym elementem projektu jest witryna internetowa www.elitaczyta.pl, poprzez którą pokazujemy co czytają osoby, które podziwiacie, lubicie, znacie, które są dla Was wzorem i autorytetem, albo po prostu, których dokonania śledzicie i które chcecie lepiej poznać. Przedstawiamy Wam preferencje czytelnicze autorytetów ze Świata Nauki, Świata Sztuki, Świata Sportu, Świata Polityki, Świata Biznesu i Świata Zasad.

Najczęściej zadawane pytania:
Czy Projekt „Elita Czyta” działa na zasadach komercyjnych?
Działamy na zasadzie non profit. Nie umieszczamy żadnych reklam na stronie internetowej i nie będziemy tej strony wykorzystywać w celach komercyjnych. Chcemy promować idee i kształtować prospołeczne zachowania. Wszystkie pieniądze uzyskane od sponsorów i donatorów przeznaczamy na rozwój projektu. Logotypy i nazwy instytucji, które znajdują się na stronie www.elitaczyta.pl  wskazują, kto udzielił/udziela, w różnej formie, wsparcia projektowi.

Kto prowadzi projekt?
Projekt „Elita Czyta” został stworzony i jest prowadzony pod auspicjami Stowarzyszenie im. Bolesława Prusa z siedzibą przy ulicy Brackiej 23/40, 00-028 w Warszawie, KRS 0000440867. Informację z kim, w jakich sprawach się kontaktować znajdują się poniżej.

Jak mogę włączyć się w prowadzenie projektu?
Jeżeli jesteś zainteresowany pracą, stażem lub wolontariatem skontaktuj się z nami wysyłając cv lub krótką informacji o sobie na adres mailowy biuro@elitaczyta.pl Odpowiemy na wszystkie wiadomości!

Gdzie mogę przesłać uwagi  i prośby związane z projektem?
Zapraszamy do kontaktu pod adresem kontakt@elitaczyta.pl. Z góry dziękujemy za każdego maila którego do nas wyślecie!

Ja, instytucja, firma którą reprezentuję chciałaby wesprzeć   projekt „elita czyta” lub nawiązać w jego ramach współpracę – jak i z kim mam się kontaktować?
Do współpracy w ramach projektu oraz wsparcia zapraszamy wszystkich, którym bliska jest idea propagowania czytelnictwa i promowania legalnej kultury. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą, chciałbyś otrzymać więcej szczegółów dotyczących projektu prosimy o kontakt pod adresem rafal.dobrzynski@elitaczyta.pl lub telefonicznie: Rafał Dobrzyński tel. 667 111 333.

Chciałbym zaproponować zaproszenie do projektu nowego VIP-a, sam chciałbym zostać VIP-em w „elita czyta” – jak to zrobić?
Jesteśmy otwarci na Państwa sugestie dotyczące osób, których preferencje czytelnicze chcielibyście poznać. Jesteśmy otwarci na nowe kontakty i znajomości. Prosimy o przesłanie propozycji personalnych lub kontakt pod adresem anna.oleszek@elitaczyta.pl  lub telefonicznie: Anna Oleszek tel.  669 112 116.

Jestem VIP-em na stronie „elita czyta” i chciałbym się z Państwem skontaktować.
Bardzo prosimy o kontakt pod adresem anna.oleszek@elitaczyta.pl  lub telefonicznie: Anna Oleszek tel. 669 112 116.

Gdzie kierować korespondencję dotyczącą ofert handlowych i pozostałych spraw?
Wszelką pozostałą korespondencję prosimy kierować na adres biuro@elitaczyta.pl

Jesteśmy do Państwa dyspozycji, czekamy na Państwa propozycje i opinie:

Rafał Dobrzyński
Rafal.dobrzynski@elitaczyta.pl
T: 667 111 333

Anna Oleszek
Anna.oleszek@elitaczyta.pl
T: 669 112 116